Ilona Czáková

17. května 2012 v 14:52 | Eliška Matyušová |  Zpěváci
Ilona Csáková Táák už jsem nevěděla očem psát :DDD Tak jsem dostala nápad že sem budu psát i o zpěvácích :). Tak tady máte nějaké info Iloně Csákové :)

Už od dětství se chtěla stát zpěvačkou. Začala vystupovat s dětským sborem Motýlci, učila se hrát na kytaru. Ve školním orchestru v Klášterci nad Ohří hrála i na bicí. V roce 1985 se zúčastnila své první pěvecké soutěže. Na okresním kole soutěže Mladá píseň v Litvínově s vlastní písní vybojovala první místo.
V roce 1987 se staly členkou kapely Laura a její tygři. V roce 1992 ze skupiny Laura a její tygři na svůj popud odešla. Ve stejném roce společně s kytaristou a skladatelem Martinem Kučajem vytvořila dvojici Rituál.
V roce 1993 vydala sólový debut Kosmopolis. Od roku 1994 pod značkou vydavatelství EMI vydala sedm dalších sólových desek a jedno "Best of" album. (viz Diskografie). Roku 1995 nahrala na soundtrack k filmu Filipa Renče Válka barev píseň Tak pardón. O rok později přijala nabídku stát se předskokankou na pražském koncertě Tiny Turnerové. V témže roce 1996 vstoupila do české verze muzikálu Hair (Vlasy) a v obnovené anketě popularity Český slavík získala druhé místo v kategorii zpěvaček (stejně tak i v následujících dvou letech, v roce 1999 pak skončila třetí.) Rok 1998 ji přinesl ocenění za nejprodávanější album zpěvačky v ČR.
V roce 2002 se vrhla na roli Kleopatry ve stejnojmenném muzikálu Michala Davida, vyšlo jí řadové album Kruhy mé touhy a opět začala spolupracovat s kapelou Laura a její tygři. Od roku 2005 se také věnuje swingu a blues, stále hostuje ve skupině Laura a její tygři. V ce 2006 byla porotkyní v 3. řadě populární pěvecké soutěže Česko hledá Superstar.
V květnu 2008 se její diskografie po šesti letech rozrostla o nové eponymně nazvané řadové album. Jde o její první sólový počin od vydání výběru 22× Ilona Csáková (2004) rekapitulujícího její kariéru v letech 1993-2004. Novinkové album obsahuje coververzi písně Kočky Zuzany Navarové, s níž uspěla v pořadu Souboj hitů.
Ve druhé polovině roku 2009 porodila svému příteli Radku Vonešovi syna Daniela.
Pro novou dekádu (2010) připravila koncertní program "Já a můj band", kdy zpívá s živou kapelou za zády své písně v nových aranžích. Program je složený z osvědčených hitů i písní z poslední řadové desky (Ilona Csáková - vydáno 2008). Své 40. narozeniny oslavila koncertem v odsvěceném pražském kostele sv. Michala.
V srpnu 2011 se vdala za otce svého syna, Radka Voneše. [1].
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama